Plenery, warsztaty i szkolenia fotograficzne.

Jesienny plener na Kaszubach

Jesienny plener fotograficzny już ogłoszony! W dniach 27-30 września 2012 roku mamy przyjemność zaprosić wszystkich pasjonatów fotografii krajobrazowej na plener, który będzie miał miejsce w niezwykłym miejscu jakim są Kaszuby. Magiczne tereny spowite jesienną mgłą, urokliwe jeziora i tajemnicze lasy – to tylko początek, co dla Was przygotowaliśmy. Profesjonalna kadra wykładowców, piękne modelki i wykształcony stylista. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy po szczegóły…

DLACZEGO WARTO?

Koniec września, to okres pięknych jesiennych kolorów. W połączeniu z Borami Tucholskimi i Kaszubami, tworzą niezwykle spójny związek. Tajemnicze lasy, jeziora, poranna mgła, konie, kolorowe liście i ten klimat, który czuć w powietrzu. Tam trzeba być, aby poczuć to całym sobą. Poniżej prezentujemy jakie krajobrazy na Was czekają:

Galeria 1.

Galeria 2.

 

FOTOGRAFIA STUDYJNA Z MODELKAMI

Plener na Kaszubach, to nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy. Każdy fotograf będzie miał możliwość pracy z modelką/modelkami oraz wizażystą. Modelki pochodzą z Agencji Grabowska Models. Proponujemy pracę w małych grupach, jednak można też indywidualnie. Koszt pracy modelki + stylisty + oświetlenie, to jedynie 100 zł za godzinę (przy fotografowaniu na wyłączność). Cena ta dzieli się na liczbę osób, która w danym czasie będzie współpracować z modelką.

Modelki i stylista będą do Waszej dyspozycji codziennie (od rana do wieczornych wykładów).

Osoby, które chcą odpocząć zapraszamy do spędzenia tego czasu w jacuzzi lub saunie.

 

TERMIN PLENERU

Plener odbędzie się w dniach 27-30 września (można wybrać 3 lub 2 dni plenerowe, pierwszy dzień zaczyna się od kolacji, ostatni kończy się na śniadaniu).

 

KOSZT PLENERU

Koszt pleneru wynosi 180 zł / dzień (czyli 540 zł za cały plener). Koszt ten zawiera:

 • noclegi w pokojach domyślnie 2 osobowych
 • śniadania i obiadokolacje
 • koszty sali wykładowej
 • codziennie wieczorem wykłady tematyczne
 • saunę, jacuzzi
 • magię miejsca, codzienne imprezy, dobra integracja i zabawa
.
Powyższa cena nie zawiera pracy z modelkami. Osoby zainteresowane pracą z modelkami proszone są o wcześniejszą informację o ilości godzin i opłatę razem za noclegi. Pomoże to nam ustalić ile modelek będzie obecnych z nami na plenerze.

Osoby, które z poprzedniego pleneru przesłały zdjęcia Dworu w Zabużu, otrzymują zniżkę 20%*.

 

MIEJSCE

Hotel „Wrota Kaszub” – Stara Kiszewa www.wrotakaszub.pl

Hotel mieści sie na pograniczu Kaszub i Kociewia (woj. pomorskie) nad rzeką Wierzycą w pięknej okolicy lasów i jezior.

 

ORGANIZACJA

Patronat objęły: Portal www.Bielsko.Biala.pl, www.Fotograf-Wesele.pl oraz www.fotografia-ślubna.pl oraz Agencja Grabowska Modelswww.grabowskamodels.pl.

Organizatorzy: Monika Kikolska +48 507 804 049 oraz Paweł Strykowski +48 695 863 031 (prosimy dzwonić w normalnych godzinach, wspólny mail: kontakt@pleneryfotograficzne.pl). Dla zainteresowanych wystawiamy faktury VAT.

 

ZAPISY

Zarezerwowanych zostało 20 miejsc. UWAGA! Zwiększona liczba miejsc. Zostały jeszcze 2 wolne miejsca!

Liczy się tylko i wyłącznie kolejność dopełnienia wszystkich warunków zgłoszenia czyli:

 • wysłania maila z imieniem, nazwiskiem, telefonem, informacją o liczbie dni (i jakich dokładnie) + informacji o ilości chęci wykupienia godzin z modelkami na adres kontakt@pleneryfotograficzne.pl
 • dokonania wpłaty w wysokości 540 zł + koszt pracy z modelkami na konto: Grupa Portali Weselnych 62 1240 1170 1111 0010 2951 9348 (PekaoSA o/BB) - liczy się moment zaksięgowania środków na koncie. Prosimy w treści przelewu podać imię i nazwisko osób, których dotyczy wpłata

Podział pokoi będzie dostępny u organizatorów.

 

PLAN PLENERU

Codziennie rano pomiędzy godzinami 8:00 a 11:00 przewidziane są śniadania. Obiadokolacja o godz. 19:00 i następnie wieczorne potkania. W ciągu dnia będą prowadzone warsztaty dla wszystkich plenerowiczów, osoby zainteresowane będą pracować z modelkami i wykonywać zdjęcia krajobrazów.

27 września 2012 – omówienie okolic, co warto zobaczyć, gdzie warto fotografować, rozdanie map okolic – prowadząca: Jolanta Bork

28 i 29 września 2012 – w tych dniach przewidziane są 5-cio godzinne warsztaty prowadzone przez wybitnego fotografa Darka Grzymkiewicza, który fotografią reklamową zajmuje się od 1997 roku. Główną tematyką wykładów będzie fotografia studyjna z szczegółowym omówieniem najważniejszych elementów, a także kilka słów o inscenizacji fotograficznej, krytyki sztuki, akt w fotografii historycznej i współczesnej, symbolika i poszukiwanie własnego stylu itp.

Darek Grzymkiewicz jest znanym i cenionym fotografem na całym świecie. Absolwent Studium Sztuki Audiowizualnej w Hiroshimie (Japonia) na kierunku Fotografii Reklamowej i Realizacji Filmowo-Telewizyjnych. Stypendysta japońskiego Ministerstwa Edukacji na Uniwersytecie w Hiroshimie. Autor i wydawca wielu programów telewizyjnych, jak również podróżnik i uczestnik wypraw badawczo-naukowych do takich miejsc jak np.: Mongolia, Chiny, Chile, Argentyna, Wenezuela itd. Jego prace gościły na wystawach zarówno w Polsce jak i w Japonii. Członek japońskiego Stowarzyszenia Fotografików.

>>> Szczegółowy plan pleneru <<<

Najlepsze wybrane zdjęcia wykonane podczas tego pleneru będą tworzyć wystawę poplenerową w miejscowości Wilcze Błota, której patronem jest Gmina Stara Kiszewa. Autor jednego spośród tych zdjęć otrzyma drobne wyróżnienie.

Ilość osób zgłoszonych na plener: 21

* zniżka dotyczy noclegów z wyżywieniem. Koszt wynajęcia modelki i wizażysty nie podlega rabatom.

Napisz komentarz
 1. Marcin komentarz:

  No i pokazał się!!!!!!
  Bo już zaczynałem rdzewieć…

 2. Michał komentarz:

  No to jest:)
  Już wysyłam maila aby się zapisać:)

 3. paweL komentarz:

  Nowa, ciekawa formuła połączenia pracy z modelkami i krajobrazów :-)

 4. pershing komentarz:

  kurcze muszę zorganizować sobie zastępstwo na wesele, bo plener rzecz święta i trzeba być :)

 5. greg komentarz:

  Co tak niemrawo(z frekwencją). Jesień, piękną ma być modelka wśród kaszubskich krajobrazów, tej jesieni.

  xxx
  greg

 6. Monika komentarz:

  Spokojnie, dajmy im jeszcze czas na zastanowienie :)

 7. Andrzej komentarz:

  Oferta jak z grupona. Czyli tak naprawdę to plener jednodniowy.(pierwszy dzień zaczyna się od kolacji, ostatni kończy się na śniadaniu). HA ha…

 8. paweL komentarz:

  A nie do końca. Plener ma 3 noclegi, 3 śniadania, 3 kolacjoobiady, 3 imprezy-spotkania wieczorne, 3 poranki do fotografowania i 2 pełne dni wykładowe. Więc jednak na ofertę gruponową nie wygląda.

 9. Lucky komentarz:

  Będzie super!

Trackbacks for this post

 1. Plener fotograficzny na Kaszubach ‹ Zdjęcia, fotograf: Paweł Strykowski

Jakie jest Twoje zdanie?