Plenery, warsztaty i szkolenia fotograficzne.

skokizespadochronem

Fotografowanie skoków spadochronowych

Do fotografii wszelkiego rodzaju wyczynów sportowych wykorzystuje się specjalny sprzęt. Także jest on stosowany wtedy, gdy chodzi skoki spadochronowe, które teraz cieszą się obecnie dużym powodzeniem. Dzięki nim można spełnić swoje marzenia i dodatkowo są one wybierane są również coraz częściej jako narzeczeńskie i ślubne sesje plenerowe.

 

Fotografuje się przede wszystkim skoki tandemowe. Są to skoki przeznaczone praktycznie dla każdego, kto chce przetestować swoją odwagę i spełnić marzenia. Niemalże wszystkie szkoły spadochronowe, które prowadzą skoki w tandemie, oferują swoim klientom opcję wideorejestracji wydarzenia. Wtedy można uzyskać niecodzienną pamiątkę na długie lata – zwykle trzeba wtedy zapłacić za nią dodatkowo, ponieważ nie wchodzi ona w skład podstawowej usługi. Również rejestrację prowadzi się dla szkoleń AFF – wtedy na podstawie materiału filmowego instruktor jest w stanie przeanalizować skok ucznia i wskazać jego błędy.

Filmy i zdjęcia w jakości HD

Przy rejestracji skoków spadochronowych, podobnie jak przy innych dyscyplinach sportowych, stosuje się specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu można uchwycić całe zdarzenie jak najbardziej precyzyjnie nawet przy maksymalnych szybkościach i w ekstremalnych warunkach. Wykorzystuje się najczęściej profesjonalne kamery dla wyczynowców, które potrafią rejestrować szerokie ujęcia w kilku wariantach rozdzielczości. Największym powodzeniem cieszą się uznane przez ekspertów kamery GoPro czy też Sony, który w swojej ofercie także ma specjalne modele sportowe. Pozwalają one na zebranie materiału w jakości HD, dlatego odwzorowują nawet najdrobniejsze detale, obraz dzięki nim jest czysty i bez zakłóceń.

Miejsce montażu kamery

Przy skokach spadochronowych najlepiej sprawdza się montaż kamery na kasku skoczka. Wtedy jest ona zamocowana wystarczająco stabilnie, w związku z tym nie ma problemów z niedokładnymi ujęciami, co z kolei często dotyczy kamer instalowanych na ręku czy też trzymanych w ręku przez skoczka.

Do rejestracji całego wydarzenia potrzebny jest dodatkowy skoczek. Rozpoczyna on skok szybciej od osoby, która ma być rejestrowana – zwykle kilka sekund wcześniej, co pozwala na wykonanie ujęcia jej momentu wyskoku z samolotu. Kamerzysta musi być przeszkolonym skoczkiem, ponieważ w trakcie swojej pracy wykonuje różnego rodzaju ewolucje, na przykład przybliża się do osoby nagrywanej czy też robi ujęcia z dołu lub z góry. Od jego zdolności zależy jakość filmu i zdjęć, dlatego też szkoły spadochronowe powierzają tego rodzaju zadania osobom, które mają setki i tysiące skoków na swoim koncie.

Gotowe filmy i zdjęcia przekazuje się klientowi w formie plików nagranych na płytę DVD czy też umieszcza się je na stronach internetowych, skąd można je pobrać bezpośrednio na swój komputer.

Jeżeli chcesz skoczyć ze spadochronem lub dowiedzieć się więcej na temat fotografii skoków spadochronowych, zajrzyj do szkoły spadochronowej Skydive, która w tej dziedzinie jest jedną z najlepszych w Polsce. Na jej stronie internetowej znajdziesz również filmy i zdjęcia ze skoków spadochronowych. Więcej pod adresem: skydive.pl.

Jakie jest Twoje zdanie?