Plenery, warsztaty i szkolenia fotograficzne.

Screenshot_4

Kupujemy kamerę

Ci, którzy lubią uwieczniać ulotne chwile, wcześniej, czy później pomyślą o kupieniu kamery cyfrowej. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, jednak, czym kierować się przy wyborze jednego z nich? Sprawa nie jest prosta dla laików, jednak profesjonaliści dokładnie wiedza, o jakim modelu marzą.

Kamery cyfrowe amatorskie skierowane są do osób stawiających pierwsze kroki w dziedzinie nagrywania. Są idealne, żeby przywieść pamiątkę z wakacji w postaci nagrania, czy do zrobienia filmów na uroczystościach rodzinnych. Takie proste w obsłudze kamery są najczęściej spotykanymi na rynku, zapewniają dobrą jakość obrazu, są lekkie i wygodne do przenoszenia.

Kamery profesjonalne wykorzystywane są przez dziennikarzy i osoby zawodowo nagrywające np. wesela, czy inne uroczystości. Takie kamery wymagają stelaża, mają idealny obraz i wiele możliwych parametrów do ustawienia.

Gdy kupujemy kamerę musimy zwrócić uwagę na kilka zagadnień. Po pierwsze ekran. Obecnie dostępne na rynku kamery dysponują ekranem LCD, sprawdźmy jego wielkość i rozdzielczość. Sprawdźmy również jego jasność i działanie panelu dotykowego, jeśli taki jest. Kolejną ważną rzeczą jest obiektyw. Możliwy jest zoom optyczny lub cyfrowy, bardziej polecany jest optyczny, gdyż cyfrowy niestety nie gwarantuje wysokiej jakości obrazu przybliżanych obiektów. Ważny jest również czas nagrywania filmów, jeśli nie chcemy, by akumulator wyczerpał nam się trakcie ciekawej scenki zadbajmy o to, by był pojemny, miejmy przy sobie również zapasową baterię.

Kupując kamerę cyfrową nie wszyscy zwracają uwagę na dźwięk, jednak jest to dość ważny czynnik, gdyż jego niska jakość psuje nawet najlepsze nagranie. Jeśli chodzi o sposób zapisu jest kilka możliwości. Obraz może być zapisywany na wbudowanym twardym dysku, wbudowanej pamięci flash i na kartach SD.

Zakup kamery cyfrowej nie jest prosty, dobrze jest poprosić o pomoc osobę, która się na tym zna. Pamiętajmy również o tym, że obsługa sklepu jest po to, by nam pomóc i udzielić wyczerpujących informacji.

/Artykuł promocyjny/Screenshot_4

Jakie jest Twoje zdanie?