Plenery, warsztaty i szkolenia fotograficzne.

natural light, selective focus point on nearest part of lens

Prezenty dla dojrzałego mężczyzny – fotografia

Co kupić w prezencie mężczyźnie – swojemu bądź nieswojemu, koledze, synowi, a może bratu żony? Bardzo wiele zależy od charakteru i zainteresowań danej osoby. Nie ma jakichś dobrych uniwersalnych prezentów – sztuką jest każdorazowo wybrać coś w sam raz. Dziś poruszę temat prezentów „spokojnych”, czyli przeznaczonych dla dojrzałych facetów, którzy nie szukają już przygód i adrenaliny, lub też dla młodych osób, których główne zainteresowania również obracają się wokół rozwoju, pracy, czy „spokojnego” hobby – fotografii.

 

Zalety fotografii

Sprzęt fotograficzny jako prezent to dość wyświechtany pomysł. Wiele osób pamięta jeszcze czasy, gdy pierwszy aparat dostawało się „na komunię”. Dziś to równie popularny podarunek dla dorastającej młodzieży i dzieci. Z czego to jednak wynika?

Prawda jest taka, że znakomita większość osób lubi robić zdjęcia. Dziś, w dobie powszechności wszelkich cyfrówek – bardzo wiele zdjęć. Są wszechobecne w sieci, na portalach społecznościowych, na naszych komputerach. Jednak nie każdy ma dobry sprzęt, a przede wszystkim mało kto zna się na fotografowaniu, mimo że może tak uważać. Zastanówmy się jednak, z czego wynika to uwielbienie dla owej sztuki? Może z tego, że każdy ma jakiś obiekt, osoby, krajobraz czy cokolwiek do uwiecznienia. Po drugie, fotografowanie jest, przynajmniej z pozoru, proste, nie wymagające jakichś szczególnych warunków fizycznych, wielu lat uczenia się (mówimy oczywiście o fotografii mniej lub bardziej amatorskiej) oraz innych, niesamowitych warunków do uprawiania w charakterze hobby. Co więcej – naprawdę dobrej klasy aparat można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Robić zdjęcia – profesjonalnie

Oczywiście jeszcze lepszy, jeszcze nowocześniejszy i bardziej „wypasiony” aparat, może być znakomitym podarunkiem, jeśli osoba obdarowywana naprawdę lubi to zajęcie. Jeśli jednak chcemy nabyć bardziej praktyczny prezent dla mężczyzny (i zresztą nie tylko!), możemy iść o krok dalej i wykupić gotowy kurs fotografii – zdalny, do zrealizowania w wolnym czasie, lub jak najbardziej tradycyjny, z możliwością wyboru najbardziej gotowych dni i godzin oraz odbywający się w niewielkiej grupie. Kursy takie oferuje na przykład w dużej rozpiętości firma reklamująca się na stronie  http://www.katalogmarzen.pl/pl/o/Kurs-fotografii czy http://www.katalogmarzen.pl/pl/o/Warsztaty-Fotografia-noca. Jak widać już po pobieżnym przejrzeniu ich zawartości, oferta jest spora, a ceny niższe niż w przypadku profesjonalnego sprzętu foto.

Co jeszcze?

Inna możliwość to narzędzia do wywoływania zdjęć analogowych, wymienne obiekty do aparatów, zestawy specjalnych filtrów – dla bardziej zaawansowanych, oraz – a może przed wszystkim – statywy.  Oferta jest szeroka, i w sieci, i w specjalistycznych sklepach. Bez względu na to, cy wybierzesz, szukaj tylko markowego, pewnego sprzętu.

Jakie jest Twoje zdanie?