Plenery, warsztaty i szkolenia fotograficzne.

Warsztaty w Poroninie zakończone

1.Dominik_TomczykPrzez kilka ostatnich dni gościliśmy w pięknych górskich okolicach, a dokładnie w Poroninie w Gościńcu Tatrzańskim. Uczestnicy mieli możliwość podszkolić swój warsztat nie tylko z fotografii studyjnej, ale mieli okazję pracować z modelkami i doświadczoną wizażystką, która przygotowała wiele stylizacji. Zaangażowanie każdego fotografa było spore, a ich suma tworzyła wspaniałą atmosferę.

Dziękujemy wszystkim z osobna za udział i swój wkład w ten plener. Szczególne podziękowania należą się pani Małgorzacie – właścicielce Gościńca Tatrzańskiego za swoją wyrozumiałość, otwartość, pozytywne nastawienie i oczywiście za ogromną gościnność. Kolejne podziękowania dla Sylwii Hubickiej, utalentowanej wizażystce i stylistce w jednym. Jej ekspresja, styl i gust bardzo pozytywnie nas zaskoczyły. Współpraca z modelkami Asią i Ewą również była owocna, za co należą się im brawa. Dziewczyny były cierpliwe i znakomicie pozowały. Oczywiście całe warsztaty prowadzone były przez wspaniałego Darka Grzymkiewicza i jemu również należą się ogromne podziękowania i duży ukłon za jego wiedzę. Nie był to pierwszy plener z Darkiem i mamy też nadzieję, że nie ostatni. Oczywiście nie zapomnieliśmy o fotografach, którzy swoimi pokazami rozbudzili dyskusje między uczestnikami i dodali pewnego smaku do całokształtu pleneru. A tymi osobami są: Artur Radecki z firmy futura.pl, który poprowadził interesujący wykład o wydrukach fotograficznych, a także ufundował nagrody dla fotografów za najlepsze krajobrazowe zdjęcie. Mariusz Stachowiak, który zapewne rozbudził ciekawość i zakiełkował myśl u wielu osób o wolności i wyprawie życia w nieznane. Czyli jednym słowem, prezentacja pt. Ludzie Słońca, która opisuje wyprawę po Tajlandii, Laosie, Filipinach i Kambodży była i jest dużym natchnieniem. Mateusz Godzic – dziękujemy za prezentację 0 budowaniu stron dla fotografów oraz ich galerii. Po Twoim występie nie jeden fotograf teraz myśli nad funkcjonalnością swojej strony i dlaczego wcześniej Cię nie spotkali.

Osobne podziękowania dla pana Łukasza z Centrum Promocji Gminy Poronin, za zorganizowanie spotkania z wójtem gminy Stanisławem Stoch. Pan wójt, który odwiedził nas podczas warsztatów wręczył piękną statuetkę dla fotografa za najlepsze zdjęcie krajobrazowe wykonane w okolicy. Obecność wójta była dla nas dodatkowym wyróżnieniem. Poniżej przedstawiamy trzy najlepsze zdjęcia i ich autorów. Na ostateczny werdykt wpłynął czynnik ludzki, kontrastowość i pomysłowość.

fot. Dominik Tomczyk - I miejsce

fot. Dominik Tomczyk – I miejsce

fot. Łukasz Sidor - II miejsce

fot. Łukasz Sidor – II miejsce

fot. Przemysław Oziemblewski - III miejsce

fot. Przemysław Oziemblewski – III miejsce

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pleneru i zapraszamy na kolejne edycje.

 

Jakie jest Twoje zdanie?