Plenery, warsztaty i szkolenia fotograficzne.

Zimowy plener 2012 – Sarnaki

Zapraszamy na kolejny plener fotograficzny.  W dniach 9-12 lutego 2012 będziemy Was gościć w Sarnakach (woj. mazowieckie, blisko granicy z Białorusią). Piękne okolice i urocze miejsce noclegowe wybrane zostało specjalnie dla Was, abyście mogli się zrelaksować i skupić na robieniu wyjątkowych zdjęć – Dwór Zabuże z pewnością Was zauroczy. Koszt pleneru wynosi 150zł za dzień pobytu (w cenie zagwarantowane śniadanie, obiadokolacja, warsztaty fotograficzne, sesje z pięknymi modelkami, a także sauna, basen, jacuzzi i wiele innych atrakcji).

Na plener zostaną zaproszone 2 modelki oraz profesjonalny stylista. Dodatkowo do użytku będzie oddany sprzęt studyjny.

DLACZEGO WARTO?

Piękne okolice i białoruska kultura przeplatają się tu, tworząc wspaniały klimat. Warto tu przyjechać aby oderwać się od rzeczywistości i pozwolić wchłonąć się w fotografię studyjną i krajobrazową. Na ostatnim plenerze nowością były modelki. Byliście zadowoleni z tego pomysłu, dlatego też postanowiliśmy zaprosić nowe dziewczyny, modela, a także stylistę. Połączenie elementów fotograficznych, modelingu i wizażu z pewnością pozwolą stworzyć wspaniały obraz.

Miejsce pleneru znajduje się na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, dzięki czemu mamy pewność, że widoki będą jak z bajki. O terenie można poczytać na stronie www.nadbugiem.com.pl/tips.php?tip=1&tip2=17.

Modelki i stylista będą do Waszej dyspozycji codziennie (od rana do wieczornych wykładów). Udostępnimy także bezpłatnie zestawy oświetlenia studyjnego. Dla osób zainteresowanych fotografią krajobrazową polecamy okolice Dworu, każdy z pewnością znajdzie dla siebie swój widoczek.

Osoby, które chcą odpocząć zapraszamy do spędzenia tego czasu na basenie, w jacuzzi lub saunie.

TERMIN PLENERU

Plener odbędzie się w dniach 9-12 lutego 2012 (można wybrać 3 lub 2 dni plenerowe, pierwszy dzień zaczyna się od kolacji, ostatni kończy się na śniadaniu).

KOSZT PLENERU

Koszt pleneru wynosi 150 zł / dzień (czyli 450 zł za cały plener). Koszt zawiera:

 • noclegi w pokojach domyślnie 2 osobowych
 • śniadania i obiadokolacje
 • koszty sali wykładowej
 • codziennie wieczorem wykłady tematyczne
 • saunę, basen, jacuzzi
 • współpraca z modelkami i profesjonalnym stylistą
 • praca na sprzęcie studyjnym, pomoc doświadczonych fotografów
 • magię miejsca, codzienne imprezy, dobra integracja i zabawa
 • drobne upominki dla kobiet, które będą uczestniczyć w plenerze

 Osoby, które z poprzedniego pleneru przesłały zdjecia zamku, otrzymują zniżkę 20%.

MIEJSCE

Dwór Zabuże – www.zabuzedwor.pl

Dwór w Zabużu to uroczo położony na skarpie nad rzeką Bug kompleks rekreacyjno wypoczynkowy usytuowany na terenie parku krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. Na rozległym (prawie 4 ha) parku znajdują się:

 • XIX wieczy Dwór
 • Oficyna
 • Stajnia SPA
 • Domek Ogrodnika

Ponadto do dyspozycji gości oddane są:

 • basen, sauna parowa, jacuzzi
 • dwa tarasy widokowe
 • możliwość zorganizowania kuligu

ORGANIZACJA

Patronat objęły: Portal www.Bielsko.Biala.pl, krawiectwo artystyczne – J. Mulsson www.mulsson.com, firma z kosmetykami Glazel Visage www.glazel.pl, Labolatorium Cyfrowe Fotonet  www.fotonet.pl oraz portale www.fotograf-wesele.pl, www.fotografia-ślubna.pl

Organizacja: Monika Kikolska 507804049 oraz Paweł Strykowski 695863031 (prosimy dzwonić w normalnych godzinach, wspólny mail: kontakt@pleneryfotograficzne.pl). Dla zainteresowanych wystawiamy faktury VAT.

ZAPISY

Zarezerwowanych zostało 40 miejsc. Liczy się tylko i wyłącznie kolejność dopełnienia wszystkich warunków zgłoszenia czyli:

 • wysłania maila z imieniem, nazwiskiem, telefonem, informacją o liczbie dni (i jakich dokładnie) na adres kontakt@pleneryfotograficzne.pl
 • dokonania wpłaty w wysokości 450 zł na konto: Grupa Portali Weselnych 62 1240 1170 1111 0010 2951 9348 (PekaoSA o/BB) - liczy się moment zaksięgowania środków na koncie. Prosimy w treści przelewu podać imię i nazwisko osób, których dotyczy wpłata

Podział pokoi jest dostępny u organizatorów.

PLAN PLENERU

Plan pleneru dostępny jest tutaj >>> plan-pleneru-sarnaki.

Na chwilę obecną mamy zgłoszone następujące tematy wykładów:

1. Kalibracja monitora, tworzenie profilu ICC z zastosowaniem w systemach Windows i Apple, Wykazania różnic przed i po kalibracji – wykonanie testów, określenie i wyliczenie parametrów jakościowych monitora, zastosowanie profili ICC urządzeń naświetlających papier fotograficzny w programie Photoshop na przykładzie maszyny Durst Theta 76.

2. Omówienie programu do samodzielnego projektowania fotoalbumów, fotoksiążek z wykorzystaniem technologii naświetlania papieru fotograficznego i druku cyfrowego.

3. Apple Macintosh i jego system operacyjny Mac OS X, zastosowanie komuptera do pracy fotografa, praktyczne zastosowanie programów pakietu iLife.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się podzielić wiedzą (poza satysfakcją) – zniżka 70 zł za jeden wykład (prosimy wysłać propozycje na kontakt@pleneryfotograficzne.pl).

ZDJĘCIA STUDYJNE

Podczas pleneru zostaną udostępnione lampy studyjne wraz z akcesoriami. Będą one dostępne bez opłat dla wszystkich zainteresowanych uczestników (zawsze z krótkim przeszkoleniem).

Na plener zostaną zaproszone dwie modelki, każdy będzie mógł wykazać się w fotografii studyjnej. Modelki będą dostępne codziennie (od rana do wieczornych wykładów). Sprawa rezerwacji lamp i czasu modeli zostanie omówiona podczas pierwszego dnia. Na plenerze będzie obecna stylistka, Ania.

Firma Mulsson z Bielska-Białej specjalnie na potrzeby pleneru już szyje piękne suknie ślubne, wieczorowe oraz biznesowe. Oprócz tych kreacji przewidujemy sesje w bieliźnie oraz w strojach kąpielowych. Dodatkowo dziewczyny będą miały wspaniałe makijaże w stylu karnawałowym oraz …lalkowym. Odpowiednio dobrane fryzury i makijaże będą dopełniać całość. Make-up wykonany będzie na podstawie kosmetyków z firmy Glazel.

Pierwsza modelka - Ania http://www.maxmodels.pl/annak_89.html

Druga modelka – Pola http://www.maxmodels.pl/cassiedi.html

Wizażystka/stylistka - Ania G.

Ilość osób zgłoszonych na plener: 29

Ilość osób, które zapłaciły: 23

Jakie jest Twoje zdanie?