Plenery, warsztaty i szkolenia fotograficzne.

Plener jesienny 2011 – Kotlina Kłodzka

Zapraszamy na plener jesienny, który odbędzie się w dniach 13-16 października 2011 roku. Wybraliśmy miejsce niezwykłe – jest to Zamek Międzylesie położony w dolinie Nysy Kłodzkiej. Koszt pleneru to 110 zł za dzień pobytu (w tym nocleg, 2 posiłki dziennie, wykłady, dodatkowe atrakcje), zapisy już się rozpoczęły.
Podczas pleneru będzie bardzo dobra okazja do poćwiczenia portretów i zdjeć studyjnych. Na plener zostały zaproszone dwie modelki, które będą dostępne codziennie dla fotografów. Po plenerze odbędzie się wystawa zdjęć wszystkich uczestników w Galerii „Spojrzenia Wybrane” w Bielsku – Białej.

Dlaczego warto

Plener fotograficzny to wspaniałe miejsce, aby zająć się tylko fotografią. Gdy oderwiemy sie od dnia dzisiejszego jesteśmy bardziej produktywni i wypoczęci. Plener to także miejsce, gdzie możemy zobaczyć jak inni fotografują, nauczyć się wiele podpatrując lepszych lub uczestnicząc w wykładach.

Formuła naszych plenerów jest bardzo atrakcyjna. Zapewnia dobrą zabawę, naukę i wypoczynek. Duża swoboda się sprawdza i każdy znajduje coś dla siebie. W tym roku wprowadzamy dwie nowości. Pierwsza to uczestnictwo modelek, dostęp do oświetlenei studyjnego i skupienie się na fotografii portretowej. To oczywiście nieobowiązkowe.

Najważniejszym celem pleneru jest stworzenie zestawu zdjęć (około 20-30), które zostaną zaprezentowane w galerii „Spojrzenia Wybrane” w Bielsku – Białej w listopadzie. Wystawa będzie mocno rozleklamowana i powinna przynieść małą satysfację wszystkim uczestnikom. Temat zdjęć do wystawy to „Magiczna polska jesień – Kotlina Kłodzka”. Podczas pleneru omówimy założenia techniczne i merytoryczne tematu.

Te dodatkowe atrakcje, wyżywienie, nocleg, miejsce, doborowe towarzystwo, ciekawe wykłady powinny przekonać każdego. Wszystko w jednej atrakcyjnej cenie.

Termin pleneru

Plener odbędzie się w dniach 13-16 października 2011 roku (można wybrać 3 lub 2 dni plenerowe, pierwszy dzień zaczyna się od kolacji, ostatni kończy się na śniadaniu).

Koszt pleneru

Koszt pleneru to 110 zł / dzień (czyli 330 zł za cały plener) dla osób które zapłacą za plener we wrześniu. Później koszt pleneru to 120 zł / dzień (czyli 360 zł za cały plener).

Koszt zawiera:

 • noclegi w pokojach domyślnie 2 osobowych
 • śniadania i obiadokolacje
 • koszty sali wykładowej
 • codziennie wieczorem wykłady tematyczne
 • magię miejsca, duchy w zamku, codzienne imprezy, dobra integracja i zabawa
 • dalsze niespodzianki wkrótce…

Miejsce

Zamek MiędzyLesie (www.zamekmiedzylesie.pl)

700-letni zamek z tradycjami i miłosną historią księżnej z Czarnej Wieży. Czy spotkamy jej ducha podczas pleneru? Przekonajcie się sami…

Co warto zobaczyć w Kotlinie Kłodzkiej? Szczegóły m.in. o przejściach granicznych i punktach widokowych można znaleźć na stronie www.naszesudety.pl.

Zapraszamy do pobrania naszych przewodników, map okolic z atrakcjami – Kotlina Kłodzka – przewodnik oraz Czeskie Góry – przewodnik.

Organizacja

Patronat medialny objęły: portal www.bielsko.biala.pl, www.fotograf-wesele.pl, www.fotografia-ślubna.pl

Organizacja: Paweł Strykowski 695863031 oraz Monika Kikolska 507804049 (prosimy dzwonić w normalnych godzinach, wspólny mail: kontakt@pleneryfotograficzne.pl). Przedsięwzięcie nie jest imprezą komercyjną i prosimy to szanować.

Zapisy

Zarezerwowane zostało 40 miejsc. Aktualna lista zawsze będzie dostępna na tej stronie. Liczy się tylko i wyłącznie kolejność dopełnienia wszystkich warunków zgłoszenia czyli:

 • wysłania maila z imieniem, nazwiskiem, telefonem, informacją o liczbie dni (i jakich dokładnie) na adres kontakt@pleneryfotograficzne.pl
 • dokonania wpłaty w wysokości 220 zł lub 330 zł (dotyczy września, potem 240 zł lub 360 zł ) na konto: Paweł Strykowski, 94 1240 1170 1111 0010 0240 9794 – liczy się moment zaksięgowania środków na koncie. Prosimy w treści przelewu podać imię i nazwisko osób, których dotyczy wpłata

Przed plenerem zostanie ustalony podział pokoi zgodnie z preferencjami uczestników.

Wykłady i plan

Dokładny plan pleneru (co do godziny) zostanie podany do 5 października 2011 roku.

Do tej pory mamy zgłoszone następujące wykłady (prawdopodbnie będzie 6 wykładów, po 2 dziennie):

 • “Lightroom – jeden program, wielkie możliwości” Mateusz Godzic
 • „Photoshop – praca z portretem” Mateusz Godzic
 • „Krajobraz – przykłady pracy z programem Photoshop i Lightroom” Mateusz Godzić
 • “Modelka i sesja studyjna – wykład i ćwiczenia praktyczne dla początkujących” Paweł Strykowski
Ostateczne tematy wykładów zostaną ogłoszone przynajmniej 10 dni przed plenerem, zapraszamy wszystkich którzy chcą się podzielić wiedzą, poza satysfakcją – zniżka 110 zł za jeden wykład (prosimy wysłać propozycję na kontakt@pleneryfotograficzne.pl).

Zdjęcia studyjne i modelki

Podczas pleneru zostaną udostępnione lampy studyjne wraz z akcesoriami. Będą one dostępne bez opłat dla wszystkich zainteresowanych uczestników (zawsze z krótkim przeszkoleniem).

Na plener zostaną zaproszone dwie modelki, czyli ładne i fotogeniczne kobiety, które będzie można fotografowac w dowolnej wolnej chwili (od rana do wieczornych wykładów). Sprawa rezerwacji lamp i czasu modelek zostanie omówiona podczas pierwszego dnia.

Ilość osób zgłoszonych na plener: 31

 

 

Jakie jest Twoje zdanie?