Plenery, warsztaty i szkolenia fotograficzne.

Plener jesienny Janowice 2010 – podsumowanie

Piękna jesienna pogoda, fotografowanie po 8 godzin dziennie, dyskusje przy krupniku, wieczorne ognisko, śmiech do łez. Tak było tym razem… Ten dość kameralny (20 osobowy) plener zakończył się i chociaż był najdłuższy ze wszystkich plenerów, to mógłby potrwać jeszcze kilka dni.. W tym wątku pojawią się zdjęcia plenerowe, opinie, podsumowanie konkursu i materiały edukacyjne z pleneru.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, którzy okazali się bardzo produktywni, serdeczni i stworzyli klimat, który był niepowtarzalny. Dziękuję Krystianowi i Mateuszowi za profesjolane wykłady tematyczne…

Nasz plener był pełen dwóch rodzai dyskusji: o fotografii oraz .. opowiadania brzydkich kawałów. Proporcje tych dyskusji były tak zachowane, że z pewnością był plener o fotografii i z pewnością wesoły. Ten klimat śmiechu i dystansu do siebie tworzyli Mateusz, Marcin i Krzysztof. Nie można też zapomnieć o Basi, która nas załatwiła cukierkami z krupnikiem, a za to przeżyła mega męczącą sesję zdjęciową, gdzie 10 fotografów błyskało lampami próbując realizować swoje niespójne wizje idealnego portretu.

Niewątpliwie był to najbardziej pracowity z plenerów. Wszyscy dzielnie wstawali na wschód słońca i penetrowali region nawet do 100 km od Janowic. Poza zapowiedzianymi szkoleniami ogólnymi, odbyło się wiele szkoleń indywidualnych, przeprowadzonych przez Mateusza, ale nie tylko. Kolejny plener będzie jeszcze bardziej szkoleniowy, także dla osób zupełnie „zielonych”, którzy w towarzystkie Nas, czyli emerytów złapią troszkę wiedzy i bakcyla..

Zdjęcia krajobrazów wykonane przez plenerowiczów: http://www.strykowski.net/janowicejesien1.html

Zdjęcia plenerowiczów w akcji:  http://www.strykowski.net/janowicejesien3.html

Wykłady:

plener-janowice-092010-podstawy

plener-janowice-092010-zawansowane

tutorial-ir-590-castle

fotografia-w-bliskiej-podczerwieni-prezentacja

Jakie jest Twoje zdanie?