Plenery, warsztaty i szkolenia fotograficzne.

Plener zimowy – informacje

To będzie na pewno jeden z największych plenerów w historii polskiej fotografii. Ponad 50 fotografów ze wszystkich województw spotka się, aby wymienić doświadczenia, wykonać cudowne zdjęcia i odpocząć w miłej atmosferze.

Informujemy, że oficjalny patronat nad plenerem objeła grupa fotografów „Piktorialni”, których kilkunastu przedstawicieli będzie obecnych na plenerze. Podczas pleneru będziemy mogli także wysłuchać wykładu Piotra Targosza dotyczącego Piktorializmu.

Oficjalnie i ostatecznie lista uczestników zostaje zamknięta, prosimy o nie wysyłanie zgłoszeń, zmian, propozycji nowych osób. Z pewnością następny plener odbędzie się w miejscu, gdzie limity noclegowe będą dużo wyższe !

Publikujemy tematy wykładów na kolejne wieczory:

19.02.2009 Autor: Paweł Strykowski Tytuł: Promocja fotografa w Internecie

Skrót zagadnienia: Jak być pod wyrażeniem „fotograf” pierwszy w google.pl, czy da się miec 10000 unikalnych wejść dziennie na prywatną galerię, praktyczne i sensowne sposoby promocji siebie i własnych zdjęć w Internecie. Sprzedaż zdjęć poprzez mikrostocki.

20.02.2009 Autor: Piotr Targosz Tytuł: Piktorializm – praktyczny wstep

Skrót zagadnienia: Czym się to charakteryzuje piktorializm , dlaczego tak a nie inaczej, kiedy to
jest piktorializm a kiedy nie, przykłady z historii, rewolucja w technice piktorialnej, przykłady
piktorializmu współczesnego.

21.02.2009 Autor: Robert Bijas Tytuł: Jak fotografować dziką przyrodę

Skrót zagadnienia: Jak fotografować dziką przyrodę (ptaki i ssaki). Od tropów do śladów ( fotki tropów)
od ścieżki po czatownię. Wybór pory do fotografowania danych gatunków. Etyka. Pierwszy strzał (migawki). Opuszczenie kryjówki.

21.02.2009 Autor: Andrzej Borowiec Tytuł: Kropka nad i…czyli o oprawie odbitek fotograficznych

Skrót zagadnienia: Wydruk a wymagania galerii, warunki jakie powinna spełniać oprawa aby sprostała wymaganiom kolekcjonerskim, opis odbitki i jej sygnowanie. Prezentacja.

Jakie jest Twoje zdanie?